پیامهای تبریک رهبران ترکیه در مورد عید سعید فطر Reviewed by Momizat on . گل: جهان اسلام با غم و اندوه به پیشواز عید فطر میرود رهبران جمهوری ترکیه به مناسبت عید سیعد فطر پیامهای تبریک منتشر نمودند.. عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه پیغامی گل: جهان اسلام با غم و اندوه به پیشواز عید فطر میرود رهبران جمهوری ترکیه به مناسبت عید سیعد فطر پیامهای تبریک منتشر نمودند.. عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه پیغامی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » گزارش و اخبار » پیامهای تبریک رهبران ترکیه در مورد عید سعید فطر

پیامهای تبریک رهبران ترکیه در مورد عید سعید فطر

پیامهای تبریک رهبران ترکیه در مورد عید سعید فطر

گل: جهان اسلام با غم و اندوه به پیشواز عید فطر میرود

رهبران جمهوری ترکیه به مناسبت عید سیعد فطر پیامهای تبریک منتشر نمودند..

عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه پیغامی برای تبریک عید فطر منتشر نمود.
گل ابراز داشت که آرزومندم تلخیهای موجود در جغرافیای اسلامی و بالاخص غزه، عراق و سوریه، پایان یابد.
گل ضمن ابراز اینکه جهان اسلام با غم و اندوه به پیشواز عید فطر میرود گفت: “در غزه یک جنایت بزرگ علیه بشریت انجام می گردد. آنچه که نگران کننده است، ناتوان بودن همه طرفین در مقابل اتفاقات موجود میباشد.”
عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه، از همه جهان اسلام و جوامع بین المللی برای پایان دادن به خونریزیها و رنجهای موجود دعوت کرد.
گل ضمن تاکید بر اینکه اسرائیل باید هرچه زودتر حملاتش را متوقف نماید، ابراز داشت: ترکیه به مسئولیتهای خود برای برقرای یک آتش بس دائم و مداوم، پایبند بوده و هست.
گل همچنین ضمن یادآوری اینکه روز ۲۸ آگوست دوره ریاست جمهوری اش پایان می یابد، گفت: با فلسفه خدمت به مردم، خدمت به حق است، در راه خدمتگزاری به ملت به تلاشهایم ادامه خواهم داد.

جمیل چیچک رییس مجلس ملی کبیر ترکیه نیز با انتشار پیامی به مناسبت عید سعید فطر تاکید کرد: وضعیت غم انگیز موجود جهان اسلام، مانع از جشن توام با خشنودی عید فطر از سوی ما شده است.

وی ضمن تاکید بر ضرورت پایان فوری اضطرابهای کنونی ملل برادر، تصریح کرد: توقف سریع خونریزیهای موجود در کشورهای همسایه و دوستی که محتاج امنیتند و نیز پایان رعب و وحشت روزانه کنونی در زندگی انسانها، آرزوی ما است.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه و نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز با تاکید بر مسئله غزه گفت: به عنوان ملتی که همیشه در مقابل ظالم و در کنار مظلوم قرار گرفته ایم، در برابر قتل عامها سکوت نکردیم.

وی ضمن تاکید بر اینکه در طول ماه مبارک رمضان به عنوان یک ملت در کنار هم از فضای معنوی این ماه مبارک برخوردار شدیم، افزود: در طول این مدت در برخی از نقاط اسلام دردها و رنجها کاهش نیافت و بخصوص در غزه آه و ناله انسانها، قلبهای ما را به درد آورد.

اردوغان تاکید کرد: ما آنچه را که برای خود می پسندیم برای تمامی منطقه و برای تمامی جهان نیز می پسندیم و خواهیم پسندید.

 

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 351

ارسال یک دیدگاه


+ 1 = 7

بازگشت به بالا