بالاترین شرف و کرامت برای بشریت بندگی الله متعال است Reviewed by Momizat on . مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه اهل سنت زاهدان با تاکید بر اینکه برای هر نعمت خدای منان شکری واجب است گفت : بالاترین شرف و کرامت برای بشریت و جامعه انسانی مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه اهل سنت زاهدان با تاکید بر اینکه برای هر نعمت خدای منان شکری واجب است گفت : بالاترین شرف و کرامت برای بشریت و جامعه انسانی Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » گزارش و اخبار » بالاترین شرف و کرامت برای بشریت بندگی الله متعال است

بالاترین شرف و کرامت برای بشریت بندگی الله متعال است

بالاترین شرف و کرامت برای بشریت بندگی الله متعال است

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه اهل سنت زاهدان با تاکید بر اینکه برای هر نعمت خدای منان شکری واجب است گفت : بالاترین شرف و کرامت برای بشریت و جامعه انسانی بندگی الله متعال است.

به گزارش خبرنگار بلوچ پرس ، مولانا عیدالحمید اسماعیل زهی در اجتماع پرشور مردم شهرستان خاش بیان کرد : توفیق برای بندگی و عبادت خدای متعال و دعا برای خیر و هدایت امت از نعمت های اررشمندی هستند که نصیب مسلمانان شده است.

وی افزود : قرآن کریم کتاب جامع ، کامل و سراسر نور و برکت که بعنوان بزرگترین معجزه رسول الله (ص) نازل شده و از عصر پیامبر اسلام تاکنون ارزش و جایگاه خود را حفظ کرده و همچنان تمام علوم عصر و زمان ما و عصرهای آیندگان از برکات آن بهره مند می شوند.

مولانا عبدالحمید ادامه داد : قرآن کریم کتابی است که پر از شگفتی و رمز و راز بوده و از باب توحید و خداپرستی و پرهیز از شرک و گناهان برای ما سخن می گوید و از این بابت نه تنها انسان ها بلکه جن ها هم بهره برده و هدایت یافته اند.

وی تاکید کرد : پرهیز از شرک جلی و خفی و عمل ریا باید مورد توجه ما باشد زیرا این گناهان کبیره و بسیار زشت خشم و غضب خداوند متعال را بدنبال دارند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه گفت : امت اسلام باید زبان قرآن را یاد بگیرند تا فهم و درک قرآن در زندگی آن ها بیاید و به آیات قرآن ایمان آورده و به توحید و یگانگی خداوند یقین پیدا کنند.

مولانا عبدالحمید یادآور شد : دنیا با خواندن قرآن متحول شده و هرکس سعادت شنیدن و فهم قرآن را پیدا نموده از آیات آن متاثر و هدایت یافته است.

وی ادامه داد : حیات واقعی انسان ها در ایمان و شناخت پروردگار است لذا انسان ها به او اعتقاد پیدا کنند و زندگی همراه با تسلیم شدن و ایمان به خدا داشتن را سرلوحه خود قرار دهند.

رییس شورای هماهنگی حوزه های علمیه اهل سنت سیستان و بلوچستان تاکید کرد : شخصی که خدا را شناخت و به پروردگار خود محبت کند کامیابی ، هدایت و جاودانگی دنیا و آخرت به او می رسد و از تباهی و بدبختی نجات پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه در فصل بهار زمین و کوه ها شاداب و سرسبز می شوند و با گذشت بهار بار دیگر خشک می شوند گفت : سرسبزی و نشاط واقعی آن است که دل های ما با اخلاق ، معنویت ، نورانیت ، تقوا ، اعمال صالح و محبت پروردگار سرشار و منور شوند و این نورانیت ایمانی با ارزش است.

وی بیان کرد : اولین شاگردان مکتب قرآن و سنت نبوی (ص) با عمل و اعتقاد درست نمره قبولی گرفتند زیرا دل های آنان سرشار از تقوا و ایمان به خدا بود.

مولانا عبدالحمید افزود : مسلمانی به هوا و هوس و خواهشات دل نیست بلکه تسلیم شده واقعی در مقابل پروردگار و انجام عبادات و پیروی از سنت های پاک آن حضرت و ادامه راه و روش صحابه (رض) و اهل بیت (ع) معیار ایمان و مسلمانی است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان اظهار داشت : بنده به جرات می توانم بگویم که در مسلمانان امروزی تمرد ، سرکشی ، جاهلیت و دین گریزی وجود دارد زیرا اگر تسلیم شدن کامل در برابر اجرای دستورات الهی وجود داشت این مسایل و موضوعات مانند قتل و کشتار افراد بی گناه ، تعدی و ظلم و پایمال کردن حقوق نه تنها مسلمانان بلکه کافران ، سرقت و راه بندانی ، شراب فروشی و شراب خواری و خیلی از موارد دیگر پدید نمی آمدند و مسلمانان گرفتار فتنه ها نمی شدند.

مولانا عبدالحمید بیان کرد : اگر هواهای نفسانی و منافع انسانی زیر پا گذاشته شوند و اعمال برجای مانده از عصر جاهلیت مانند قتل و اختلافات قومی و قبیله ای و مذهبی برچیده شوند بطور حتم به اذن پروردگار متعال امنیت ، آرامش و عزت در جامعه اسلامی بر میگردد.

وی ابراز تاسف کرد : در جامعه اسلامی تواضع و فروتنی بطور کامل جای نگرفته و غرور و تکبر همچنان خودنمایی می کند و این موضوع سهمی مهلک و نابود کننده برای جامعه مسلمانان محسوب می شود لذا باید از این غرور و تکبر بیجا دوری کرد که برای ما حسرت و شرمندگی می آورد.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به مقبولیت عمل حضرت ابراهیم (ع) در نزد خدای متعال گفت : راه نجات انسان های امروزی پیروی از دین و آیین ابراهیمی ، توحید و یکتاپرستی ، تسلیم شدن واقعی در برابر دستورات و احکام الهی و پیروی از دین کامل اسلام ناب محمدی است زیرا بندگان صالح خداوند در دنیا بهشت را طلب می کنند و راه رسیدن به بهشت نیز خالص کردن نیت انجام عبادات و اخلاص برای خداوند متعال است.

وی در ادامه اشاره کوتاهی به حضور خویش در جبهه جنگ هشت سال دفاع مقدس نمود و بیان کرد : در آن زمان ما برای دفاع از تمامیت ارضی کشور و دفاع از جان ، مال و ناموس هم میهنان به جبهه جنگ عزیمت کردیم که قطعا دفاع از موارد بالا ثواب و درجه معنوی و اخروی بالایی دارد.

مدیر حوزه علمیه دارالعلوم و امام جمعه اهل سنت زاهدان در پایان ضمن دعا برای عزت و سربلندی امت اسلام و همچنین نجات مسلمانان از فتنه ها و آفات جنگ و درگیری اظهار داشت : حفظ وحدت و دور شدن از اختلافات و کمک به تامین امنیت برای شیعه و سنی مهم بوده و از آن هم دولت و هم ملت سود می برد لذا بنده توصیه میکنم که افراد مطالبات خود را از راه قانون و گفتمان پیگیری کنند و خود را تحت تاثیر افراد بدخواه و تندرو و افراطی قرار ندهند که از این طریق خود زیان می بینند.

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 351

ارسال یک دیدگاه


+ 3 = 8

بازگشت به بالا